Blog elköltözött!

2013. szeptember 26., csütörtök

Sorsoltak a Ligakupában / Játékosértékelés / Review WBA

Tegnapi nap folyamán Wenger unokái bebiztosították tizenegyesekkel a továbbjutást a nyolcaddöntőbe a Liga Kupa ez évi kiírásában, mégpedig a West Brom elleni párharcban.

(Fotó: Arsenal.com)

Szerdai mérkőzés 90 perc lefújása után 1:1 állásnál hosszabbításra került sor, de azonban nem született újabb találat, és következett a minden eldöntő büntetőpárbaj.(Mérkőzés gólját Eisfeld a 61 percben szerezte, és 10 perccel később Beharino)

Az első büntetőt Reid értékesítette, majd nem sokkal később Bendtner is betalált. A második párharcban Rosenberg bizonyult jobbnak Gnabry-nál, aki elrontotta. A következőkben Morrison-ra került sor, és nem  hibádzott hasonlóképpen, mint Olsson. Dawson viszonyt csúnyán mellé lőtt , de Akpom élt a lehetőséggel, és kiegyenlítette az állást. Ezután Fabianski fogta Amalfitano kihagyott büntetőjét. Ekkor Monreal állt a tizenegyes pontra 3.3 állásnál, és végleg eldöntötte a mérkőzés végkimenetelét, amelyt az Ágyúsok nyertek 4:3-ra. (Az összesíttet állás 4:5 lett).

Whoscored.com értékelte a játékosok teljesítményét West Brom elleni mérkőzésen:

Arsenal: Fabianski (7.1), Jenkinson (6.8), Mertesacker (7.1), Vermaelen (7.5),  Monreal (7.3),  Arteta (6.8), Hayden (6.3), Gnabry (6.2), Eisfeld (7.0), Ryo (6.9),  Bendtner (7.6). Cserék: Akpom(6.1), Olsson(6.4) Bellerin(6.4) Összesített Átlag: 6.83

Albion: Daniels(6.6), Popov (7.2), Lugano (8.1), Dawson (7.1), Reid (6.9), Sincklair (6.5) Dorrans (7.4), Mulumbu (7.3), Beharino( 7.1), Sessegno (8:0), Long (7.1). Cserék: Morrison (6.8), Rosenberg (6.6), Amalfitano (6.5). Összesített Átlag: 7:8

Az Ágyúsok következő ellenfele a Chelsea lesz, amelyet október 28-án kerül megrendezésre az Emirates-ben. A Telített Tabella